Prof. Dr. Itır Erhart

Prof. Itır Erhart  Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili Edebiyatı ve Felsefe okudu. Cambridge Üniversitesi’nden M.Phil., Boğaziçi Üniversitesi’nden doktora derecesini aldı. 2001 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde toplumsal cinsiyet, medya, toplumsal hareketler, kaynak yaratma, sivil toplum üzerine dersler vermekte ve araştırmalar yapmaktadır.

Itır 2008 yılında, 5 arkadaşı ile birlikte, bugün 124.000 üyesi olan ve spor aracılığı ile sicil toplum kuruluşları için 155  milyon TL kaynak sağlamış Adım Adım’ı kurdu.  Şeffaflık platformu Açık Açık’ın ve Açık Açık Sosyal Girişim’in de kurucularındandır.

Ashoka Türkiye,  Inogar Kooperaifi, Bego Jeans ve Etki Çemberleri Vakfı Yönetim Kurulu, Tiyatro Kooperatifi Danışma Kurulu, TEGV ve Zehra Yıldız Opera Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir.   Onedio’da “Refleks” başlığı altında yazılar yazmaktadır. Sardis Ödülleri, TUHİD Alâeddin Asna Ödülü, Felis Ödülleri, Toprağın Kadınları Yarışması, Sürdürülebilir Markalar ve Sürdürülebilir Gelecek Ödülleri jüri üyeliği yapmıştır.

  • Ünvan
    Zorlu Holding Kurumsal İletişim Müdürü