Prof. Dr. Haluk Gürgen

Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümünden mezun olan Prof. Dr. Haluk Gürgen, “Televizyon Reklamlarında Yaratıcı Strateji” başlıklı teziyle İletişim Bilimleri Doktoru unvanı aldı.

1989 yılında A.B.D. San Francisco State Üniversitesi’nde alanıyla ilgili çalışmalar yaptı. 1990 yılında İletişim Sanatları doçenti, 1997 yılında ise profesör oldu. Gürgen’in “Reklamcılık ve Metin Yazarlığı”, “Halkla İlişkiler”, “Halkla İlişkiler Ortam ve Araçları”, “Halkla İlişkiler Uygulamaları ve Örnekler” ve “Örgütlerde İletişim Kalitesi” adlı yayınlanmış kitapları ile alanında gerçekleştirdiği çok sayıda projeleri ve akademik dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Gerek akademik gerekse uygulamalı çalışmaları nedeniyle, IAA (Uluslararası Reklamcılık Derneği) tarafından “IAA Reklamcılık Diploması” ile ödüllendirilen Prof. Dr. Haluk Gürgen, 1982-2006 yılları arasında Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyeliği; 1990-2006 yılları arasında Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölüm başkanlığı ve 1998-2005 yılları arasında ise Anadolu Üniversitesi rektör yardımcılığı görevlerini sürdürmüştür. Dr. Gürgen, Yüksek Öğretim kurumu, “Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Komisyonu” kurucu üyesi olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Haluk Gürgen, 2006 -2014 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim fakültesi dekanı olarak çalışmıştır. Halen aynı fakültede halkla ilişkiler bölümü öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

  • Ünvan
    Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi