Dr. Sertaç Doğanay

Teknoloji iletişimi ve sürdürülebilirlik iletişimi üzerine çalışan öğretim görevlisi, konuşmacı ve yeni nesil yayıncıdır.İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. 10 senelik ilaç sektörü deneyiminde; marka müdürü, kurumsal iletişim yöneticisi, pazarlama müdürü ve pazarlama satış direktörü pozisyonlarında bulunmuştur.

2013-2018 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi MBA öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi dersleri vermiştir.
2019 Bahar dönemi itibariyle Kadir Has Üniversitesi’nde “Teknoloji İletişimi” dersini vermektedir.
2019 Bahar dönemi itibariyle mezun olduğu İstanbul Tıp Fakültesi’nde “Geleceğin Tıbbı ve Yeni Sağlık Teknolojileri” dersini vermektedir.
2021 Yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Medya Çalışmaları (Social Media Lab) Merkezi yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.
2018 yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri – Siber Güvenlik Merkezi’nin teknoloji iletişimi alanında danışma kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.
Yenibirlider Derneği profesyonel mentorudur.

REPMAN İtibar Araştırmaları Merkezi, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu (TEGEP), Sustainable Brands Turkey ve Türkiye’nin ilk yeşil rehberi ve sürdürülebilir yaşam platformu olan Yeşilist’in danışma kurulu üyesidir.
2021’de LinkedIn’de kurmuş olduğu Sürdürülebilir Bir Dünya ve Teknoloji ve İnovasyon kanallarında paylaşılan içerikler, her ay milyonlarca kişilik bir erişim sağlamaktadır.
2020 Mart Ayı itibariyle Yeni Nesil Yayıncılık kariyeri çerçevesinde yaptığı çok kanallı canlı yayınlarda ve radyo programlarında farklı sektörlerden yöneticileri, akademisyenleri, sporcuları ve sanatçıları konuk etmektedir.

  • Ünvan
    Teknoloji ve Sürdürebilirlik İletişimcisi