Aslı Dede

Sürdürülebilir Yaşam Okulu ve Yeşil Çocuk sosyal girişimlerinin kurucusu. 2006’da Türkiye’nin ilk organik ürün sunan e-ticaret sitesinin, 2017’de Yeşil Çocuk ve 2021’de Sürdürülebilir Yaşam Okulu projelerinin kurucusu oldu.

2011’de radyo programlarına başladı. 2018’de ÇEVKO Vakfı Yeşil Nokta Basın Ödülü aldı. Posta, Milliyet ve EKOIQ Dergisi için yeşil yaşam yazıları ve röportajları hazırladı. Karnaval Media Group’ta Yeşil Çocuk ve Sürdürülebilir Yaşam Okulu Podcast serilerini hazırlayıp sunuyor.

Sürdürülebilirlik iletişimine yönelik içerik üretiyor, etki odaklı sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor, danışmanlık, eğitim, podcast ve yayın hizmeti sunuyor.

Türkiye’nin ilk kurumsal dijital projelerinin kuruluşunda iş, ürün ve içerik geliştirme, pazarlama iletişimi, tedarik ve operasyon yönetimi alanlarında çalıştı. Bersay İletişim Danışmanlığı, Futurekids Türkiye, Doğan Online, Borusan Elektronik, Hürriyet Internet Grubu ve Kanz Çocuk Giyim’de görev aldı.2003 yılından başlayarak KOSGEB onaylı eğitmen olarak KOBİ’lere ve İstanbul AREL Üniversitesi öğrencilerine “e-ticaret ve dijital pazarlama” dersleri verdi.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi lisans, Tanıtım ve Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunu. ABD’de “pazarlama iletişimi stratejileri” eğitimi aldı.

  • Ünvan
    Sürdürülebilir Yaşam Okulu Platformu Kurucusu